Македонија,Крими хроника

Женски труп изваден од Вардар

Женски труп изваден од Вардар

Мртво женско тело во фаза на распаѓање било пронајдено утринава во водите на Вардар кај скопско Злокуќани.

Телото го забележал рибар околу 7:30 часот, по што случајот го пријавил во полиција, пренесува МИА.

Оттаму информираат дека се работи за постара жена, но идентитетот се уште не е познат.

Телото е предадено на обдукција, а во текот на утрешниот ден се очекуваат повеќе информации.