понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Женски труп пронајден во Вардар

vardar-610x400

Последни вести

Мртво тело на жена било пронајдено во водите на реката Вардар близу селото Студеничани, објави порталот „Плусинфо“.

Случајот бил пријавен во полиција во 14.30 часот. Пријавувачот кажал дека во реката во близина на задругата е забележано женско тело во почетна фаза на распаѓање.

Најчитани вести