понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Женствен, енергичен и сензуален – Burberry Brit Rhythm парфем за жени

brit_ritam

Последни вести

Модната куќа Burberry го претстави Brit Rhythm, парфемот за жени кој го следи лансирањето на истоимениот парфем за мажи во септември 2013.

Женствен, енергичен и сензуален, Brit Rhythm е склоп од противречности. Мирисот поседува класични и неочекувани цветни ноти на лаванда, на опојниот свет на портокал и длабоко во основата се чувствува ветивер. Основата на парфемот вклучува ветивер, мошус и вибрантно дрво.

brit_ritam_2

Тоа е женствен, страствен, привлечен и сензуален женски парфем, кој е инспириран и блиску поврзан со музиката и акустичниот перформанс.

Парфемот Burberry Brit Rhythm е спакуван во елегантно шише, а течноста на мирисот е темно розева. Достапен е во амбалажа од 30, 50 и 90 ml.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести