понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жерновски: Има пратеници што сакаат да се вратат во Собранието

zernovski-faktor-564x272

Последни вести

Во опозициските редови има пратеници кои сакаат да се вратат во Собранието, но интегритетот на целата опозиција не зависи од нив.

Ова го изјави претседателот на ЛДП, Андреј Жерновски, одговарајќи на новинарско прашање по средбата во американската амбасада со амбасадорот во заминување, Пол Волерс.

Како што пишува 24 вести, Жерновски за утре најави средба со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести