Македонија

Жерновски: Има пратеници што сакаат да се вратат во Собранието

Жерновски: Има пратеници што сакаат да се вратат во Собранието

Во опозициските редови има пратеници кои сакаат да се вратат во Собранието, но интегритетот на целата опозиција не зависи од нив.

Ова го изјави претседателот на ЛДП, Андреј Жерновски, одговарајќи на новинарско прашање по средбата во американската амбасада со амбасадорот во заминување, Пол Волерс.

Како што пишува 24 вести, Жерновски за утре најави средба со лидерот на СДСМ, Зоран Заев.