среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жестока тепачка меѓу ракометарите на Словенија и Украина

tepacka-slovenija-ukraina-615x400

Поврзани вести

Македонската ракометна репрезентација загуби од Словенија на првата контролка пред стартот на Европското првенство во Данска, но не доби ќотек.

Но , затоа на квалификацискиот меч за СП 2015, се случи жестока тепачка меѓу ракометарите на Словенија и на Украина. Инцидентот се случи во 46.минута, кога Словенецот Зорман и украинскиот ракометар Шевелев почнаа турканица, која подоцна се претвори и во општа тепачка меѓу поголем број ракометари. По ова натпреварот беше во прекин повеќе од половина час, а на крајот Словенија победи со 35:23 и се пласира на СП.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести