сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Жичницата нема да работи следната недела

zicara-520x344

Последни вести

Жичницата „Милениумски крст“ од понеделник до петок нема да работи за посетители.

Како што информираат од Јавното сообраќајно претпријатие Скопје, причина за прекинот во работата е изведување на редовниот планиран годишен сервис на жичницата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести