вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Жиру ќе паузира три месеци поради повреда

10937-ziru

Последни вести

Жиру заработи повреда на натпреварот со Евертон, информациите велат дека се работи за скршеница на стапалото поради што Французинот ќе биде три месеци во аут.

Тој се повреди од топка, во последните моменти од натпреварот кога се обиде да блокира едно расчистување на Силвијан Дистин.

Арсенал и без повредата на Жиру имаше потреба од ангажман на напаѓач, новите вести му носат дополнителни главоболки на Арсен Венгер.

До крајот на преодниот рок Арсенал ќе мора да купи фудбалер од нападот, останува да видиме кој ќе биде изборот на Топџиите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести