недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Жиру на седмо небо

z

Последни вести

Првиот напаѓач на Франција, бомбардерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Оливие Жиру на дуелот против репрезентацијата на Швајцарија го постигна својот прв мундијалски погодок во кариерата.

„За мене е чест да играм за оваа фантастична репрезентација. Ме радува што сите го даваме максимумот, се надополнуваме кога е потребно и тоа носи резултат. Горд сум на досега постигнатото и се надевам дека ќе продолжиме во ист стил и на следните натпреври во Бразил“, изјави Жиру.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести