сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Жиру не сака да мрдне од Лондон

Arsenal's Giroud celebrates scoring against Tottenham Hotspur during their English Premier League soccer match at the Emirates, London

Поврзани вести

Мајкл Мануело, агентот на францускиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Оливие Жиру, ја негираше пласираната шпекулација дека неговиот клиент сака да си замине од Островот на крајот од актуелната сезона.

„Оливие има одлична сезона и нормално е да има такви шпекулации околу неговата иднина, шпекулации дека е желба на неколку клубови кои не се натпреваруваат во англиската Премиер лига. Прочитав дека е желба на Јувентус и на Рома, но единствената вистина е таа дека јас не сум остварил никаков контакт со тие клубови. Не сум остварил никаков контакт со ниту еден друг клуб. Точно дека Јувентус покажа голем интерес за мојот клиент, но тоа се случи пред да биде прифатена понудата од Арсенал. Убаво му е во Лондон и знам дека и клупските челници се задоволни од неговите партии. Мислам дека нема ни теоретска шанса за промена на клупската средина за време на летниот преоден рок”, изјави агентот на францускиот интернационалец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести