вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Жиру само и се заблагодари на Рома

GIRU I SE ZABLAGODARI

Поврзани вести

Францускиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Оливие Жиру откри дека е среќен поради информацијата дека за неговите услуги е сериозно е заинтересиран предводникот на италијанскиот калчолигаш Рома, Руди Гарсија.

“Како да не ми годи таа информација дека сум желба на моментално второпласираниот тим во италијанската Серија А, Рома и дека сум желба на одличниот фудбалски стручњак Руди Гарсија. Сите знаеме колку е добар поранешниот тренер на Лил. Сепак, јас не сум заинтересиран за некаква преселба во Рим, сакам да напредувам како фудбалер на Арсенал, мојата иднина е на “Емирати”, изјави репрезентативецот на Франција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести