сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Жителите на булеварот Видое Смилевски Бато без вода за пиење

vodovod

Поврзани вести

Жителите на бувеларот Видое Смилевски Бато денеска од 15 часот, па се’ до санирање на дефектот ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие Водовод и канализација.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-100 милиметри на булевар Видое Смилевски Бато број 75/4.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести