петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Жителите на булеварот Видое Смилевски Бато и околните објекти денеска без вода

voda

Поврзани вести

Жителите на булеварот Видое Смилевски Бато, како и Поштата, Тедико маркетот и околните објекти од денеска од 8,30 часот ќе останат без вода за пиење, информираат до јавното претпријатие Водовод.

Прекинот е поради изведување на приклучок на профил Ф-150 милиметри на булеварот Видео Смилевски Бато број 2.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести