вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Жителите на Добри Дол без вода

voda

Поврзани вести

Жителите на скопското село Добри Дол од 15,30 часот се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-100 милиметри во селото Добри Дол во долот, без водоснабдувањето ќе останат корисниците од истоименото населено место од 15,30 часот, а ќе трае се’ до санирање на дефектот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести