сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жителите на Драчево денеска без вода за пиење

casa voda

Поврзани вести

Жителите на населбата Драчево денеска ќе бидат без вода за пиење од 10,30 часот, информираат од јавното претпријатие Водовод.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-300 милиметри на улицата Ужичка Република број 17 а.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести