петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Жителите на две скопски улици денеска без вода

voda

Поврзани вести

Жителите на улицата Теодосиј Гологанов и дел од корисниците од улицата Казанџиска денеска ќе бидат без вода за пиење од девет часот.

Прекинот е поради дефект на шибер затворач профил Ф-300 милиметри на улицата Митрополт Теодосиј Гологанов и ќе трае се’ до санирање на истиот.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести