сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Жителите на две улици од синоќа без вода

voda

Поврзани вести

Жителите на улиците Скоевска и Петко Јанчевски од 20,35 часот  се без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие Водовод.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил ф-150 милиметри на улицата Скоевска број 41 а.

Дефектот ќе биде саниран во текот на денешниот ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести