четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жителите на неколку скопски улици денеска без вода за пиење

vodovod

Поврзани вести

Жителите на улиците Мајаковски, Дане Крапчев, Црвена Вода и дел од булеварот Партизански одреди денеска ќе останат без вода за пиење од 9,30 часот, информираат од јавното претпријатие Водовод.

Прекинот е поради изведување на приклучок профил Ф-80 милиметри на булеварот Партизански одреди број 34.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести