вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Жителите на Општина Аеродром донираa над 5 тони храна, вода, облека и хигиенски средства

Жителите на Општина Аеродром во текот на вчерашниот ден покажаа несебична хуманост донирајќи над 5 тони храна, вода, облека и хигиенски средства во хуманитарната акција за помош на Србија и Босна и Херцеговина, поточно на општините чии жители претрпеа огромни штети во поплавите во овие земји.

pomos (2)

Поврзани вести

Жителите на Општина Аеродром во текот на вчерашниот ден покажаа несебична хуманост донирајќи над 5 тони храна, вода, облека и хигиенски средства во хуманитарната акција за помош на Србија и Босна и Херцеговина, поточно на општините чии жители претрпеа огромни штети во поплавите во овие земји.

Акцијата продолжува и денеска во соработка со Црвениот крст на Република Македонија. Граѓаните кои сакаат да донираат помош тоа можат да го сторат на влезот на општинската зграда.

Од Црвениот крст апелираат граѓаните кои сакаат да се вклучат во акцијата можат да донираат само конзервирана храна, вода и хигиенски средства, но не и облека.

pomos (3)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести