среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Жителите на скопски Орман и на улицата Брсјачка Буна без вода

voda

Поврзани вести

Поради дефект на водоводна мрежа на улица 1 во селото Орман без водоснабдување ќе  бидат корисниците од истоименото населено место од 09,45 часот, па се’ до санирање на дефектот.

Поради дефект на водоводна мрежа на улица Брсјачка Буна бр.106 ке без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од истоимената улица од 10,15 часот па се’ до санирање на дефектот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести