среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жителите на три скопски улици денеска без вода

Без вода за пиење три скопски улици

vodovod

Поврзани вести

Жителите на улиците Стојна Стевкова, Јајце и 378 денеска од девет часот ќе бидат без вода за пиење.

Прекинот е поради изведување на приклучок профил Ф-250 милиметри на улицата Стојна Стевкова на раскрсница со улицата Јајце, а ќе трае се’ до изведување на работите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести