петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Жителите на улицата Брсјачка буна без вода од 11,30 часот

voda

Поврзани вести

Жителите на улицата Брсјачка Буна без број и основното училиште 26-ти Јули денеска од 11,30 часот ќе останат без електрична енергија.

Прекинот е поради дефект на водоводна мрежа профил Ф-125 милиметри на истоимената улица, а ќе трае се’ до санирање на дефектот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести