сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Жителите на улиците Никола Тримпаре, Дебарца и Борка Талевски денеска без вода

Жителите на три улици денеска без вода

voda

Поврзани вести

Жителите на улиците Никола Тримпаре, Дебарца и Борка Талески денеска од 9,30 часот ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие Водовод.

Прекинот во водоснабдувањето е поради изведување на приклучок профил Ф-80 милиметри на улица Никола Тримпаре број 8.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести