сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Жителите на улиците Пеју Јавориќ, Караџица и Пандо Кљашев без вода

voda

Поврзани вести

Корисниците од улиците Пеју Јавориќ, Караџиќ и Пандо Кљашев од девет часот ќе бидат без вода за пиење, информираат од јавното претпријатие „Водовод и канализација“.

Прекинот е поради промена на пожарен хидрант на улицата Пеју Јавориќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести