понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жителите на Востаничка и Славејко Арсов денеска без вода за пиење

casa voda

Поврзани вести

Дел од корисниците од улиците Востаничка и Славејко Арсов денеска од 12,50 часот, па се’ до санирање на дефектот, ќе останат без вода за пиење, информираат од јавното претријатие Водовод.

Прекинот е поради промена на четири  шибер затварачи профил ф-80 милиметри на улица Славејко Арсов без број.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести