вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жителите во близина на Геријатрија без вода

vodovod

Поврзани вести

Корисниците од високата зона Ѓорче Петров и Дексион, во близина на скопска Геријатрија, без вода за пиење се од 11,50 часот се’ до завршување на работите.

Прекинот е поради промена на шибер затварач профил ф-150 милиметри на улица Ѓорче Петров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести