петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Животот во Крим станува се’ поскап

krim

Поврзани вести

Во Крим цените на храната и горивата се зголемуваат. Само за една недела шеќерот е поскапен до 12 гривни за еден килограм. Меѓу најбараните стоки се рибните конзерви, брашното, солта, компирот.

Весникот „Сегоднја“ забележува дека кризата продолжува да го одржува својот „курс“. Жителите се повеќе купуваат производи формирајќи залихи, а тоа се одразува на пазарните цени на прехранбените производи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести