четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Жизел ќе го додели пехарот на новиот светски шампион

3

Последни вести

Според последните информации кои пристигнуваат од Бразил, познатиот супермодел Жизел Биндшен најверојатно ќе го додели пехарот на најдобрата репрезентација на јубилејното 20. Светско првенство.

Свечената церемонија е закажана за 13 јули, на најпознатиот фудбалски храм во Бразил, популарната “Маракана”, а Жизел најверојатно ќе ја замени потпретседателката на Бразил, Дилма Русеф која воопшто не е популарна во својата земја.
Иако во поголемиот дел од земјата владее сиромаштијата, бразилската влада потроши околу 11 милијарди евра за организацијата на Мундијалот и поради таа причина Русеф не е омилена помеѓу населението кое постојано протестира.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести