понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Жизел се пензионира

Славната манекенка Жизел Бундшен, по 20 годишна кариера, реши да се пензионира. Причината за пензионирањето на 33 годишната манекенка е што тешко може да ги усогласи професионалните и семејните обврски.

GiseleBundchenCalzedonia00

Поврзани вести

Славната манекенка Жизел Бундшен, по 20 годишна кариера, реши да се пензионира. Причината за пензионирањето на 33 годишната манекенка е што тешко може да ги усогласи професионалните и семејните обврски.

„По 20 години на модниот врв имам можност да бирам и дојдов до заклучок дека сега сакам да бидам само мајка и целосно сакам своето внимание да им го посветам на мојот 5 годишен син Бенџамин и 2 годишната ќерка Вивијан“, вели Жизел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести