понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ЖРК Металург потпиша со Маја Ивановска

maja-da-615x400

Последни вести

Маја Ивановска, поранешната ракометерка на Жито Прилеп и Куманово, денеска потпиша двегодишен договор со ЖРК Металург.

Металург и понатаму продолжува со вложувањето во млади и перспективни ракометарки од Македонија, а таков е и случајот со 21-годишната Ивановска, која игра на позициите лев и среден бек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести