Спорт

ЖРК Металург потпиша со Маја Ивановска

ЖРК Металург потпиша со Маја Ивановска

Маја Ивановска, поранешната ракометерка на Жито Прилеп и Куманово, денеска потпиша двегодишен договор со ЖРК Металург.

Металург и понатаму продолжува со вложувањето во млади и перспективни ракометарки од Македонија, а таков е и случајот со 21-годишната Ивановска, која игра на позициите лев и среден бек.