вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 12

ЖРК Вардар го очекува следниот противник во ЛШ

zrk_vardar

Последни вести

Екипата на Жрк Вардар денес ќе го добие следниот противник во ракотметната Лига на шампиони. „Црвено-црните“ по триумфот над унгарскиот Ѓер обезбедија пласман на Фајнал-фор турнирот кој ќе се одржи на 9. и 10. мај во Будимпешта.

Ракометарките чиј предводник е Индира Кастратовиќ, годинава во полуфиналето ќе играат со некоја од екипите на Ларвик, Будуќност и Динамо-Синара.

Полуфиналната жрепка ќе се одржи денес во Виена со почеток во 11.30 часот.

 

Најчитани вести