сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

ЖРК Вардар се засилува со данска репрезентативка

kristiansen-500

Последни вести

Македонскиот ракометен шампион во женска конкуренција, Вардар следната сезона во своите редови ќе ја има Кристина Кристијансен.

25-годишната Кристијансен настапува на централната бековска позиција. Таа е стандардна данска репрезентативка и актуелен играч на Холстебрo, каде ќе остане до крајот на сезоната.

Ова е првото засилување за „црвено-црните“ по доаѓањето на новиот член на стручниот штаб, Данецот Јан Питлик.

Се очекува Вардар во следниот период да договори упте некое засилување.

Најчитани вести