петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 63

ЖРК Вардар со пораз стартуваше во ЛШ

buducnost vardar

Поврзани вести

Ракометарките на ЖРК Вардар со пораз ја започнаа новата авантура во Лигата на шампионите, откако уште на самиот старт од сезоната загубија на гостувањето во Подгорица против Будуќност со 23-17. „Вардарки“ на овој дуел воопшто не наликуваа на себе, им недостигаше агресивност во одбраната и инвентивност во нападот. Црногорките знаеја како да го искористат тоа и стигнаа до посакуваниот резултат, а на Кастратовиќ во следниот период и останува да обрне повеќе внимание на слабостите од овој натпревар.

Домашната ракометарка Павичевиќ со седум погодоци беше најпрецизна на натпреварот, додека во таборот на ЖРК Вардар најефикасни беа Пенезиќ со пет и Лекиќ со четири постигнати гола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести