понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ЖРК Вардар заслужено ја доби наградата “13 ноември”

Сојузот на спортови на град Скопје, по повод 13 ноември, на нашиот женски ракометен шампион му ја додели наградата за најдобра екипа за 2014 година.

naceva nagrada 1

Поврзани вести

ЖРК Вардар оваа награда ја доби благодарение на минатата сезона која ја одигра во врвна форма, за што говорат и титулите во Суперлигата и Купот на Македонија, како и третото место во Лигата на шампионите освоено во мај годинава.

Признание доби и сопственикот на клубот, господинот Сергеј Самсоненко, и тоа во категоријата спортски работници.

И двете награди на денешната свеченост ги прими претседателот на ЖРК Вардар, Гордана Нацева.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести