Спорт

ЖРК Вардар заслужено ја доби наградата “13 ноември”

ЖРК Вардар заслужено ја доби наградата “13 ноември”

ЖРК Вардар оваа награда ја доби благодарение на минатата сезона која ја одигра во врвна форма, за што говорат и титулите во Суперлигата и Купот на Македонија, како и третото место во Лигата на шампионите освоено во мај годинава.

Признание доби и сопственикот на клубот, господинот Сергеј Самсоненко, и тоа во категоријата спортски работници.

И двете награди на денешната свеченост ги прими претседателот на ЖРК Вардар, Гордана Нацева.