понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Жули Гаје е бремена од претседателот на Франција?

zuli gaje

Поврзани вести

Актерката Жули Гаје е во четвртиот месец од бременоста, а татко на бебето е францускиот претседател Франсоа Оланд, пренесува „Дејли Меил“.

Според непотврдените и неофицијални информации, 41-годишната актерка треба да се породи во јуни. Од Елисејската палата ги негираа тврдењата.

По обелоденувањето за авантурата на 59-годишниот претседател, првата дама на Франција, 48-годишната Валери Трирвајлер е во болница од петокот. На прес-конференцијата одржана синоќа, Франсоа Оланд не го коментира својот брак, но вели дека пред 14 февруари ќе се реши ситуацијата во семејството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести