петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Зидан е новиот тренер на вториот тим на Реал Мадрид

ZIDAN NOV TRENER

Последни вести

Легендарниот репрезентативец на Франција и прв помошник на актуелниот тренер на новиот европски клупски шампион, Реал (М), Зинедин Зидан, пред неколку часа и официјално е именуван за нов тренер на вториот тим на “кралскиот клуб”

“Зинедин Зидан ќе биде задолжен за работа со Б тимот. Негов помошник ќе биде нашиот домашен стратег Сантијаго Санчез, тие двајцата веќе почнаа со составувањето на тимот за следната сезона“ – се вели во клупското соопштение на Реал Мадрид.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести