среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зидан нема да биде тренер на Бордо

zidan trener bordo

Поврзани вести

Генералниот менаџер на францускиот прволигаш Бордо, Алаин Девеслер, експресно ја негираше пласираната шпекулација дека првиот помошник на актуелниот тренер на Реал (М), Карло Анчелоти и најголем миленик на најверните фанови на Бордо, Зинедин Зидан, има добиено понуда да биде прв тренер на популарните „жирондинци”.

„Имате грешна информација. Се што можам да кажам е дека претседателот на Бордо веќе неколку дена престојува во Америка, а јас прво бев во Лил, а потоа и во Париз. Не знам од каде оваа новинарска шпекулација. Не сме оствариле никаков контакт со Зидан. Не знам кој ја пласираше таа информација дека ќе биде именуван за нов тренер на Бордо”, изјави Девеслер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести