понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зидан прв фаворит за тренер на Јувентус

Само неколку часа откако ја слушнаа сезнационалната изјава, челниците на Јувентус ја стартуваа потрагата по неговиот наследник, а прв на списокот со потенцијални тренери е легендарниот репрезентативец на Франција, Зинедин Зидан.

ZIDAN TRENER JUVENTUS

Поврзани вести

Раководните лица на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, останаа во шок откако ја слушнаа сезнационалната изјава на актуелниот предводник, Антонио Конте, кој по натпреварот против Рома потврди дека сериозно размислува за промена на клупската средина.

Само неколку часа откако ја слушнаа сезнационалната изјава, челниците на Јувентус ја стартуваа потрагата по неговиот наследник, а прв на списокот со потенцијални тренери е легендарниот репрезентативец на Франција, Зинедин Зидан.

Фудбалскиот “магионичар” моментално ја извршува функцијата прв асистент на актуелниот тренер на Реал (М), Карло Анчелоти, но пред неколку дена Зидан изјави дека е подготвен за тренерскиот предизвик но и дека не сака да биде предводник на француските прволигаши Монако и Бордо.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести