петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Зидан тренерскиот сон го стави на пауза

ZIDAN TRENERSKI SON PAUZA

Поврзани вести

Легендарниот репрезентативец на Франција, Зинедин Зидан, стави крај на сите шпекулации кога е во прашање неговата тренерска кариера.

Иако во изминатите неколку недели, на неговата адреса пристигнаа неколку интересни понуди, да биде прв тренер на француските прволигаши Монако и Бордо, првиот асистент на трофејниот италијански стручњак, Карло Анчелоти, потврди дека и во новата сезона ќе биде дел од новиот европски клупски шампион, Реал (М).

„Моментално сум дел од Реал (М) и не планирам никаква промена на клупската средина. Сигурно ќе останам на “Сантијаго Бернабеу”, а потоа повторно ќе ги разгледам сите опции кои ги имам на располагање. Уживам во моето прво искуство како тренер, среќен сум што ја имам функцијата прв асистен на Анчелоти. Има голема разлика помеѓу тренерската и фудбалската улога, но јас уживам на новото работно место”, изјави Зидан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести