понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 64

Ѕидот кон Мексико ќе биде изграден за две години

zid

Поврзани вести

Американскиот секретар за државна безбедност Џон Кели денеска изјави дека се надева оти ѕидот долж јужната граница на САД со Мексико ќе биде завршен во рок од две години.

– Ѕидот прво ќе биде изграден таму каде што е потребно, а потоа и останатите делови. Така јас гледам на тоа. Навистина се надевам дека ќе биде готов во следните две години, истакна Кели во интервју за „Фокс њуз“.

Тој изрази надеж дека финансирањето на таквиот огромен проект Конгресот ќе го одобри „релативно брзо“.

Најчитани вести