петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зико е убеден дека свтската титула ќе остане во Јужна Америка

ziko

Поврзани вести

Легендарниот репрезентативец на Бразил, Зико, е убеден дека победничкиот пехар на престојниот Мундијал во неговата татковина ќе биде освоен од една репрезентација која е престставник на Јужна Америка.

„Ако се биде во најдобар ред, тука мислам на повредите и на најважните фудбалери, тогаш Бразил е еден од најголемите фаворити за победничкиот пехар. Најголеми ривали на Бразил? Аргентина, најмногу поради Лионел Меси и Уругвај кој ќе нападне со напаѓачкото трио Кавани-Суарез-Форлан. Мислам дека победничкиот пехар ќе остане на ова тло, ќе биде освоен од една репрезентација која е претставник на Јужна Америка”, изјави Зико.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести