петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зиков си поднесе оставка

zik

Последни вести

Престедателот на Позитивната Алијанса не го дочека неделниот партиски одбор. Љупчо Зиков, како што пишува Денешен.мк, поднел неотповиклива оставка на функцијата претседател на партијата, која на последните избори доживеа фијаско.

Зиков, според партиски извори знаел дека на закажаниот партиски одбор немало да ја добие побторно довербата за претседателската функција па затоа и побразал сам да се повлече.

Заедно со Зиков оставки поднеле и уште некои партиски функционери.

Најчитани вести