вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Зимата се враќа, врнежи од дожд и снег на планините

До сабота ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

snegggggg

Поврзани вести

Во текот на ноќта и утре претпладне ќе има обилни врнежи од дожд, на повисоките места од дожд и снег, а на планините од снег.

На повеќе места количината на наврнат воден талог ќе биде над 30л/м2, а на повисоките планини ќе се формира позначителна снежна покривка.

До сабота ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините од снег.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести