Македонија

Зимата се врати: Променливо облачно и студено време

Зимата се врати: Променливо облачно и студено време

Зимата се врати. Променливо облачно и студено време со сончеви периоди не очекува во текот на денешниот ден. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северозападен правец, кој на моменти на повеќе места ќе достигнува брзина и над 80 km/h.

Дневната највисока температура ќе биде во интервал од еден до осум степени.

Во Скопје променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од северозападен правец.

Температурата ќе достигне до пет степени.

До понеделник ќе преовладува стабилно време со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст.