петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Зимски температури и снег кон крајот на ноември

sneg.jpg-500

Последни вести

Македонија од утре ќе биде под влијание на влажна воздушна маса. Ни следат дождливи денови и благ пад на температурата, меѓутоа поголемо заладување и прв снег метеоролозите најавуваат дури за крајот на месец ноември.

Долгорочните прогнози велат дека токму кон крајот на идниот месец ќе се јават првите услови за провејување на снег во котлините – поточно снег е најавен за 26. ноември.

Сепак треба да се има предвид дека станува збор за долгорочна прогноза која не може да даде прецизни предвидувања.

На фотографијата е прикажана временската прогноза за месец ноември.

prognoza

Најчитани вести