сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Жител на Кочани најден мртов во автомобил

Шеесетитригодишен жител на Кочани вчера бил најден мртов во неговото возило.

policija-6

Поврзани вести

Шеесетитригодишен жител на Кочани вчера бил најден мртов во неговото возило.

Вчера околу 17.30 часот на локалниот пат Кочани-одмаралиште „Пониква“, атар на село Лешки, кочанско,  во неговото возило „пежо 406“ со штипски регистарски ознаки, пронајден е починат Ј.П (63) од Кочани.

Како што информираат од полицијата, смрт е констатирана од  доктор на Итна медицинска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС Кочани, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на фамилијата за погреб.

Најчитани вести