четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Зивчевиќ повторно во дресот на МЗТ

зивчевиќ

Последни вести

Македонскиот кошаркарски шампион, МЗТ Скопје, во новата сезона ќе биде посилен и за Ненад Зивчевиќ. Тој е повратник во редовите на „металците“ за кои настапуваше во сезоната 2010/11, а негов последен клуб беше Ал Араби од Катар.

Зивчевиќ потпишал едногодишен договор со МЗТ и е трето засилување за нашиот претставник во АБА лигата, откако досега како засилувања беа промовирани и Марко Пајич и Георги Цинцадзе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести