петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Жизел најплатена манекенка веќе девет години

zizel

Последни вести

Жизел Бундшен со заработка од 44 милиони долари повторни се најде на врвот на листата најплатени менкенки на „Форбс“ .

Славната триесет и петгодишна манекенка веќе деветта година по ред е број еден меѓу најплатените модели.

Британскиот модел Кара Делеви

љ, која неодамна премина на филмското платно се изедначи со Адриана Лима и двете го делат второто место на оваа листа.

Делевињ минатата година заработила девет милиони долари.

Најчитани вести