вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Златан сака до крај со ПСЖ

zlatan saka do kraj

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во дресот на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ откри дека сака на “Паркот на Пинцовите” да ја заврши својата богата фудбалска кариера.

“Редовно ги читам новинарските шпекулации, постојано слушам дека ќе бидам продаден, дека сакам нова авантура, дека во новата сезона ќе носам дрес на некој друг клуб. Единствената вистина е таа дека сум среќен во Париз, дека не планирам никаква промена на клупската средина и дека сакам мојата фудбалска кариера да ја завршам во дресот на ПСЖ. Се надевам дека ќе ја искористиме новата шанса за освојување на шампионската титула. Се надевам дека ќе бидам во комбинација за тој натпревар. Ако играм, ПСЖ сигурно ќе победи и на најспектакуларен начин ќе ја прославиме новата шампионската титула во француската Прва лига”, изјави шведскиот интернационалец кој сезонава има постигнато 25 погодоци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести