петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Златен накит и часовници украдени од стан во Скопје

nakit (1)

Поврзани вести

Тешка кражба во станот на дваеседт и осумгодишниот А.П. од Скопје.

Од неговиот стан е украден разновиден златен накит и часовници во вредност од околу 240 илјади денари.

Полицијата се уште трага по сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести