четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Златен накит и пари украдени од куќа во Дебар

Крадецот влегол преку незаклучена влезна врата во куќата на А.А. и откако го собрал пленот избегал.

kradec

Поврзани вести

Златен накит, мобилен телефон, 900 долари, 1.550 евра и 2.000 денари, се украдени од куќа во Дебар во саботата.

Крадецот влегол преку незаклучена влезна врата во куќата на А.А.  и  откако го собрал пленот  избегал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести